Penzion Maxim je pro Vás, návštěvníky Třeboňska připraven vytvořit pohodu, klid a nerušené zázemí pro Vaše turistické, sportovní i kulturní vyžití a stejně tak přispět k příjemnému rekondičnímu či lázeňskému pobytu.
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet

Třeboň

Zámek Třeboň

Třeboňský honosný renesanční zámek je jedním z největších zámků v České Republice. Zámecký areál plynule navazuje na Masarykovo náměstí a na přilehlý zámecký park. Zámek je otevřen od 28. března do 1. listopadu.

 

Schwanzenberská hrobka

Hrobka se nachází asi 1km od Třeboně. V novogotické kapli a kryptě se konají prohlídky každou hodinu. Otvírací doba je stejná jako v zámku. Díky výborné akustice se zde konají koncerty a kulturní akce.

 

Rybník Svět a Rožmberk

Kolem rybníků Svět a Rožmberk (a nejen kolem nich) se nachází cyklostezky a stezky pro pěší. Dominantou jsou výlovy, které se konají každý rok na podzim. Krásné vyhlídkové plavby s výkladem se konají na rybníku Svět.

 

Dům přírody Třeboňska

Dům přírody najdete v areálu zámku vchodem ze zámeckého parku. Stálá expozice Krajina a lidé Vám přiblíží místní krajinu, příběh lázní, výjimečné přírodní bohatství Třeboňska, díla rybníkářů.

 

Krčínův dům

Zajímavá stálá expozice Akvárium Krčínův dům se nachází v těsné blízkosti zámku. Dům dříve patřil Jakubu Krčínovi, známému budovateli rybníků na Třeboňsku. Expozice je věnována laické i odborné veřejnosti.

Knížecí pivovar Regent

Pivovar se nachází mezi rybníkem Svět a historickým jádrem města. Pivovarská tradice zasahuje až do 14.století. Vaří se zde několik druhů piv, nealkoholický nápojů a destilátů. Přes celý rok je možné navštívit denní i noční prohlídku.

Aquapark-lázně Aurora

Jednou z největších priorit Třeboně jsou místní lázně. V provozu je každý den wellnesscentrum: plavecký bazén s mírně slanou vodou, tobogán, dětské broudaliště, divoká řeka, vodní hřib, stěnová hydromasáž, chrliče, vodní pára.

Okolí Třeboňska

Červená Blata

Červené Blato je nejrozsáhlejší rašeliniště v Jižních Čechách. Krajina připomíná severské tundry a prochází tudy naučná stezka. Jedná se přírodní rezervaci. 

Park exotický zvířat - Dvorec u Borovan

v Zoologické žijí zvířata převážně z afrického kontinentu. Otevřeno je zde po celý rok. Vstupné se pohybuje kolem 100Kč/osobu. 

Hluboká nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou můžete navštívit gotický zámek, ZOO Ohradu, přepychové golfové hřiště, Alšovu jihočeskou galerii, Knížecí dvůr. Asi 2km od Hluboké se nachází rybník Bezdrev, na němž se provozují vodní sporty, např. jachting.

Landštejn

Lanštejn je hrad v České Kanadě s prvky románského slohu, gotiky a renesance. Hrad byl v 18.století zničen požárem a od té doby je opuštěný. Hrad je otevřen od dubna do října. 

Červená Lhota

Pohádkový zámek se nachází kousek od Jindřichova Hradce. Prohlídky se konají každý den od dubna do října v několika různých trasách. V létě jsou zde pro děti koníány představení pohádek.

Větrovy ZOO Tábor

Jedná se jednu z nejmladších Zoologických zahrad ve střední Evropě. Největší zoo jižních Čech je zaměřena na americkou faunu. 

Ubytování Česká republika

 http://www.ubytovaniceskarepublika.eu/